Många som vill städa bort eller motarbeta negativa energier använder Salvia, det kan du göra men jag har nåt som jag tycker är ännu bättre för negativa energier/reningar; Copal Branco! Den luktar också godare enligt mig än vad Salvia gör.
Copal anses ge frid, harmoni och rena från negativa energier. De ska också öppna upp din intuition i samband med att du är jordad. De finns i olika varianter som stickor/harts och pyramider.
Vädra ditt hem och byt ut negativa tankar när du använder/använt rökelsen så är du klar för en mer harmonisk dag.
Och vet du- ett äkta Medium behöver inte åka till platsen eller ditt hem för att göra ett energiarbete, det går lika bra på distans i t ex telefon. Energier finns att känna av oavsett om jag är på platsen eller jobbar från en helt annan plats-energier är som tankar-de behöver ingen plats för att fungera. Det är gäller även kontakt med andra sidan-deras energi finns i Universum och inte bara den plats de bott på.
Vill du ha en hemrening, Förstå varför du fastnar i energier du inte vill vara i, kontakt med andra sidan, healing, coachning eller ställa frågor som är viktiga för dig så finna jag “Monika” 89# idag På Tarotguiderna.se kl; 17-19.00, tel: 0939-2959, välj 89# så kommer du direkt till mig. Ha en fin helg! Kram/ Monika
